مقالات

خدمات برش لیزری فلزات در تهران به همراه قیمت خدمات برش لیزر فلزات

قیمت خدمات برش لیزر فلزات

فلز به عنوان ماده ای محبوب و همه کاره در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شود. اما با توجه به این که فلزات سخت هستند و دوام بالایی دارند، برای استفاده باید به قطعات کوچکتر تقسیم شوند.


بسیاری از لوازم و دستگاه هایی که در کارگاه ها استفاده می شوند، از طریق برش فلزات تولید شده اند. در این مقاله در مورد محبوب ترین روش برش فلزات یعنی برش لیزری صحبت می کنیم.

برش لیزری چیست؟

برش لیزری یک فناوری نوین و کارآمد است که با استفاده از لیزر قطعات مختلف را برش می دهد. بیشتر مواد آلی و غیر آلی را می توان با لیزر برش داد.
مرکز تحقیقات  Western Electric Engineering در سال 1965 دستگاه برش لیزر را اختراع کرد و شگفتی این دستگاه را با برش الماس نشان داد. دو سال بعد بریتانیا از این دستگاه برای برش فلزات استفاده کرد. به این ترتیب کار با فلزات سریع ، تمیز ، راحت و دقیق تر شد.

خدمات برش لیرزی فلزات در تهران


کاربرد برش لیزری فلزات در هوانوردی

از برش لیزری فلزات در هوانوردی، هوا فضا، الکترونیک، لوازم جانبی خودرو، آسانسور، دکوراسیون، کشتی ها و... استفاده می شود. فناوری برش لیزر در صنایع نیز کاربرد فراوانی دارد. تولید انواع قطعات فولادی، تزیینی، استیل و... تنها بخشی از کاربری های این فناوری پرسود است.

 تفاوت دستگاه برش لیزری فلزات با غیر فلزات

توان لیزر در برش فلزات بیشتر از بربرش غیر فلزات است. در بدترین حالت برای برش فلزات از تیوب لیزر 150 وات CO2 استفاده می شود.
معمولا در دستگاه های برش لیزری فلزات، توان لیزر با توجه به قطر کار تا 5000 وات می رسد.
تفاوت عمده ی دیگر نازل هدایت نیتروژن است که مانع تغییر شکل و ذوب شدن فلز می شود. هم چنین دستگاه های برش لیزری فوکوس اتوماتیک و هد مقاوم در برابر حرارت دارند.


چرا باید از روش برش لیزری استفاده کنیم؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید انتخاب های پیش رو را به خوبی بررسی کنیم.برش واترجت، قیچی کردن، برش هواگاز،فرز کاری، برش اره ای، برش لیزری و برش پلاسما چند نمونه از محبوب ترین روش ها برای تبدیل کردن فلزات به قطعات کوچکترمی باشند.
اما هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

برش واترجت

این روش از یک جت آب پرقدرت برای برش فلزات استفاده می کند. دو نوع برش واتر جت وجود دارد: جت ساینده و برش فقط با آب.

قیچی کردن

این روش از دقت بسیار پایینی برخوردار است، و با اینکه برش تمیزی ارائه می دهد، برای برش های جزئی و کوچک نیست.

برش هواگاز

یکی از نمونه های برش حرارتی می باشد که از ترکیب چند سوخت برای ایجاد یک شعله استفاده می کند. سپس به کمک آن فلز را برش می دهد.

فرزکاری

 در فرزکاری لبه هایی روی برش به صورت چرخشی حرکت و تراشه هارا از هم جدا می کنند. فرزکاری یک روش ماشینکاری با برش منقطع است.

برش اره ای

برش اره ای با استفاده از اره نواری در موقعیت های مختلف انجام می شود. ایراد بزرگ این برش کند و آهسته بودن آن است.

برش پلاسما

در این روش، پلاسما در دمای بسیار بالا و با سرعت زیاد به سمت محل برش هدایت می شود. بنابراین پلاسما، گرمای کافی را برای برش فلز دارد.

برش لیزری

در این روش فلزات با استفاده از یک لیزر متمرکز به دقت برش داده می شوند.

 

برش لیزری و برش پلاسما در مقایسه باهم چگونه عمل می کنند؟

حالا دو نمونه از محبوبترین روش های برش فلزات را باهم مقایسه و نکات مهم هر کدام را به دقت بررسی می کنیم:
هر دو فرایند قادر به برش هر نوع فلزی هستند. اما قابلیت های متفاوتی دارند.
 دقت : در برش پلاسما لبه ها ممکن است ناهموار باشند اما در برش لیزری از آنجایی که از ابتدا تا انتهای کار به صورت یکنواخت انجام می شود، برش ها تمیز تر، دقیق تر و به دور از خطای انسانی هستند.
 هزینه : برش لیزری با مصرف انرژی بسیار پایین تر، مقرون به صرفه و کم هزینه تر است.
کاربرد: برش پلاسما توانایی برش فلزات با ضخامت بیشتری از برش فلزی دارد. ولی متاسفانه این کار را با دقت بسیار پایین انجام می دهد. وجود لبه های اضافی بعد از برش فلزات بسیار ناخوشایند است. ولی  در حال حاضر، تولید دستگاه های برش لیزری با قدرت برش فلزات ضخیم تردور از ذهن نیست.

خدمات برش لیزری فلزات در تهراننحوه ی عملکرد دستگاه برش لیزری فلزات

برای برش لیزر به اشعه نیاز داریم. این اشعه به وسیله ی تحریک کردن مواردی که قدرت تولید آن را دارند، در یک محفظه ی بسته ایجاد می شود. سپس از قسمت سر دستگاه و با استفاده از لوله های مخصوص، آینه و فیبرهای نوری به لنز دستگاه منتقل می شوند. در این مرحله، لنز، پرتوی های لیزر را در نقاطی که قصد برش آن  را داریم متمرکز می کند و برش با دقت بالا انجام می شود. در طول این فرایند یک گاز کمکی مناسب برای برش فلز استفاده می شود.


نکات مهم

گاز استفاه شده در دستگاه برش لیزری اهمیت بالایی دارد.
گاز اکسیژن برشی با کیفیت پایین تر از گاز نیتروژن ارائه می دهد.
در برابر می تواند هر نوع فلزی را برش دهد.
برای مثال: برای برش هایی با ظرافت ودقت بیشتر از گاز نیروژن استفاده می کنیم اما در برش ورقه های آهن گاز اکسیژن کارآمد تر است.
همچنین برای به دست آوردن نتیجه ی مطلوب ضخامت برش و تغییر قطر آن، کم بودن پلیسه ی تولید شده و صافی سطح از مهم ترین عوامل هستند.

 
دستگاه های برش لیزری فلزات

در حال حاضر دستگاه های برش لیزر C02، فایبر و CNC، اصلی ترین دستگاه های موجود در بازار هستند.
دستگاه برش لیزر CO2 : دارای ظرفیت قوی و طیف گسترده ایاست .مواد نازک را با سرعت زیاد برش می دهد. با وجود هزینه ی نگهداری کم قابلیت اجرای بالایی دارد.
دستگاه فایبر: یک تکنولوژی تقریبا جدید به حساب می آید که با وجود الزامات فنی پایین در بین دستگاه های برش لیزری از محبوبیت نسبتا قابل قبولی برخوردار است.
دستگاه CNC : یکی از بهترین دستگاه های برش فلزات است. این دستگاه با قابلیت برش انواع ورقه های مس، آلومینیوم، آهن و... با ضخامت 2/0 میلیمتر تا 20 میلیمتر با دقت ±1/0میلیمتر به عنوان یکی از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین دستگاه های برش لیزری در سراسر جهان شناخته می شود. زیرا برش هایی با دقت و ظرافت بسیار بالا ایجاد می کند. قطعه برش داده شده توسط این دستگاه نیز تمیز و صاف خواهد بود. هیچگونه آثار سوختگی ناشی از برش نخواهد داشت. مزیت بزرگ دیگر دستگاه CNC، کنترل هوشمند به وسیله ی دستگاه است.

انواع  عمده ی برش لیزری

•    برش شعله
•    برش از راه دور
•    برش همجوشی
برش شعله :  برش شعله از گاز کمکی اکسیژن استفاده می کند. در این روش با ایجاد یک واکنش، گرمای بیشتری تولید می شود و انرژی ورودی به فرایند برش را افزایش می دهد.
برش از راه دور: در این روش پرتوی لیزر مواد را ذوب می کند و ورق ها بدون گاز کمکی برش داده می شوند.
روش همجوشی : این برش از یک نوع گاز بی اثر استفاده می کند تا به وسیله ی آن مواد مذاب از سطح پوسته دفع شوند.

قیمت خدمات برش لیزر فلزات

 


قطعات مهم به کار رفته در دستگاه

یک دستگاه برش فلزی از بدنه یا کابین، مادر برد، لامپ، سیستم انتقال حرکت، خنک کننده، پاور، پمپ باد و مکنده تشکیل می شود که در ادامه به هر کدام از این قطعات اشاره ی مختصری می کنیم.
کابین یا بدنه : برای سوار شدن بقیه ی اجزا روی هم از این قطعه استفاده می شود.
مادر برد: رابط بین دستگاه برش و کامپیوتر می باشد.
 لامپ : اصلی ترین و مهم ترین قطعه ی دستگاه و مولد لیزر به شمار می رود.
سیستم انتقال حرکت : برای به حرکت در آمدن دستگاه برش لیزر استفاده می شود.
 خنک کننده: از طریق گردش آب، دمای دستگاه را کاهش می دهد.
 پاور: نور لیزر را تولید می کند.
پمپ باد: برای پاک کردن دود و جلوگیری از تجمع انرژی  به کار می رود.
مکنده : این قطعه به سرعت دود و غبار را به بیرون محل هدایت می کند و با این کار مقدار زیان این دستگاه برای انسان را به صفر می رساند.


برای خدمات برش لیزر از چه نرم افزار هایی استفاده میشود؟

adobe illustrator،corel draw،artcam سه نمونه از بهترین نرم افزارهایی هستند که برای خدمات برش لیزری استفاده می شوند.
Art cam: این نرم افزار در برنامه نویسی ماشین CNC استفاده می شود.با استفاده از آن می توانید شکل های مختلفی را اجرا کنید. این برنامه ی کاربردی می تواند به تمامی نیاز های شما در حوزه برنامه نویسی خدمات پاسخ دهد.
Corel draw: به وسیله ی این نرم افزار می توان طرح های مختلفی کشید اما باید به چند نکته ی مهم توجه کرد. مثلا این دستگاه برای برش، نیم برش و خال زدن را با رنگ های مختلفی انجام می دهد. همچنین از آن برای طرح زدن در ورقه های بزرگ استفاده می شود.
Adobe illustrator : یکی از بهترین نرم افزار را در حوزه ی برش لیزری فلزات است. با توجه به پیچیدگی نسبی نیاز به آموزش دارد. محیط گرافیکی خوب و ابزار های متنوع آن می توانند به شما در یک برش لیزری عالی کمک کنند.

قیمت خدمات برش لیزر فلزات


مقایسه ی انواع ورق

ورق های نازک: دستگاه لیزر فایبر مناسب ترین برش را روی این روق ها انجام می دهد.


ورق های متوسط:ورق هایی با ضخامت بیشتر از 4 میلیمتر و کمتراز 20 میلیمتر را شامل می شود ودستگاه های 1 تا 2 کیلو وات کاملا مناسب این نوع برش ها هستند.


ورق های ضخیم: ضخامت آن ها از 20 میلیمتر بیشتر و از 60 میلیمتر کمتر می باشد. برای برش این نوع ورق ها به دستگاهی با توان 3 کیلو وات نیاز داریم.


ورق های خیلی سنگین: این ورق ها ضخامت بالای 60 میلیمترو پایین 600 میلیمتر دارند.


ورق های رنگین: برنج، نقره، طلا، آلومینیوم و مس فلزات رنگین و برق به شمارمی روند. این فلزات هم با دستگاه برش لیزری قابل حکاکی و برش می باشند.

 
دستگاه برش لیزری دست دوم

طبیعتا دستگاه برش لیزری دست دوم قیمت کمتر و مناسب تری دارد ولی معایبی مثل کمتر بودن عمر مفید قطعات هم در این نوع خرید مشاهده می شود. این دستگاه ها مثل بقیه دارای سرعت و کیفیت لازم هستند.

خدمات برش لیزری فلزات در تهران

مشاورین ما در شرکت نیکان پیشرو در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود و شما را در انتخاب بهترین طرح مناسب خودتان راهنمایی می کنند.
اگر به دنبال انعطاف پذیری بالا، دقت،سرعت و کم ترین مقدار ضایعات هستید، می توانید با اطمینان از ضمانت قیمت برای دریافت بهترین خدمات برش لیزری فلزات در تهران به نشانی موجود در سایت مراجعه کنید.

قیمت خدمات برش لیزر فلزات

قیمت خدمات برش لیزر فلزات با توجه به نوع فلز، متراژ برش و پیچیدگی طرح برش متغیرمی باشد. همچنین گاز مصرفی دستگاه از عوامل تاثیر گذار در روند قیمت گذاری این خدمات است. در یک حالت کلی می توانید با ضرب کردن محیط قطعه، ضخامت ورق و قیمت پایه، هزینه ی برش لیزری را به دست بیاورید. اما با توجه به اینکه قیمت دستگاه های وارداتی ثابت نیست، برای دانستن قیمت دقیق طرح درخواستی خود با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با ما

تهران بزرگراه فتح خیابان فتح یازدهم(آریسمان) کوچه گلبن سوم شرقی پلاک یک

درباره ما

شرکت نیکان پیشرو تکنیک درسال ۹۰ پا به عرصه خدمات شیت متال گذاشت. خدمات شرکت در زمینه تولید تمام محصولات فلزی از طراحی تا محصول نهایی میباشد،خدمات برش لیزر خمکاری مونتاژ و جوشکاری با دستگاه آرگون و co2 توسط افراد مجرب و دوره دیده میباشد.

آدرس

تماس با ما

تهران بزرگراه فتح خیابان فتح یازدهم(آریسمان) کوچه گلبن سوم شرقی پلاک یک

درباره ما

شرکت نیکان پیشرو تکنیک درسال ۹۰ پا به عرصه خدمات شیت متال گذاشت. خدمات شرکت در زمینه تولید تمام محصولات فلزی از طراحی تا محصول نهایی میباشد،خدمات برش لیزر خمکاری مونتاژ و جوشکاری با دستگاه آرگون و co2 توسط افراد مجرب و دوره دیده میباشد.

دسترسی آسان

آدرس